مشاوره ترک اعتیاد مشهد

خانه » مشاوره ترک اعتیاد مشهد
درخواست مشاوره کلیک نمایید

مشاوره ترک اعتیاد مشهد : همه ما می دانیم که اعتیاد چه تاثیرات نا به هنجاری و جبران ناپذیری را برای جامعه و فرد به وجود می آورد. اعتیاد می تواند نه تنها فرد معتاد را تحت تاثیر قرار بدهند؛ بلکه خانواده و جامعه اطراف هم هزینه‌های زیادی باید بپردازند، از این رو ترک اعتیاد می تواند برای جامعه به عنوان یک تهدید بزرگ به حساب بیاید.

مشاوره ترک اعتیاد مشهد
مشاوره ترک اعتیاد مشهد

 ترک اعتیاد یک روشی است که در ان زمان فرد یاد می گیرد چگونه مصرف مواد مخدر را کنترل کند و از زیاده روی کردن اعتیاد در جلوگیری کند.

 خوشبختانه این فرایند همانند گذشته دشوار نیست و راه های آسان تری در پیش روی معتادان قرار داده شده است؛ اگر تصمیم برای ترک آن‌ ها جدی باشد تیمی از بهترین متخصصین و مشاورین در کنار فرد معتاد خواهند بود که در این مسیر به او و خانواده‌اش کمک بسیار زیادی می‌کنند.

یکی از بخش‌های این تیم تخصصی مشاوره روانشناسی می باشد که فرد را برای ترک کردن،آماده می کنند و پس از ترک اعتیاد همراه او می ماند.

نقش مشاوره ترک اعتیاد در مشهد در فرآیند درمان

برای افرادی که معتاد هستند، مشاوره می تواند یکی از اصلی ترین اقدامات در درمان آن ها باشد. درمان شناختی رفتاری مشاوره ای خانوادگی و انواع دیگر درمان می تواند به شما در عدم مصرف مواد مخدر کمک زیادی کند.

 روان درمانی می تواند سایر مشکلات روانی که از قبل از مصرف مواد وجود داشت را درمان کند و به صورت کامل آن ها را ریشه یابی نماید.

مرکز مشاوره ترک اعتیاد مشهد و کلینیک های ترک اعتیاد چه وظایفی دارند

مشاوره ترک اعتیاد مشهد
مشاوره ترک اعتیاد مشهد

اهمیت مشاوره ترک اعتیاد بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. مشاوران به مشکلات افرادی که در دام اعتیاد افتادندگوش می‌دهند و از روش های مخصوصی برای کمک کردن به این افراد استفاده می‌نمایند.

اگر شخصی درگیر مشکلات حقوقی و قضایی شده باشد مشاوران کمک می کنند و گزارش پیشرفت را به قاضی ارائه دهد؛ آنها همچنین در زمان نقاهت به افراد درگیر اعتیاد کمک می کنند تا شغل شان را از دست ندهند و یا اگر شغل شان را از دست دادند می توانند با کمک مشاور شغل دیگری پیدا کند و شرایطشان را بهبود می بخشند.

مشاور می تواند سبک خود را برای بالا بردن انگیزه مراجع در هر مرحله از بهبودی تنظیم نمایند. مشاوره ترک اعتیاد در مشهد می کوشد تا بسیاری از مشکلات اعتیاد را در افراد ریشه کن کند.

مرکز مشاوره مشهد در خدمت شماست .

انواع مشاوره ترک اعتیاد مشهد مقدس

در ترک اعتیاد درمان تنها به واسطه جسمانی انجام  نمی شود و برای جلوگیری از بازگشت فرد به دام اعتیاد حتماً با هم باید روح و روان و او هم التیام پیدا کند. مشاوره ترک اعتیاد انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط از آن استفاده می‌کنند و مزایای آن طیف وسیعی را در بر می‌گیرد که ضمن اشاره به انواع آن اهداف و مزایای هر کدام را باید بررسی کنید.

مشاوره پیش از ترک اعتیاد

مشاور قبل از ترک اعتیاد بسیار تاثیرگذار است در این مرحله جلسات مشاوره زنگ می کنند تا علت مصرف مواد مخدر شناسایی شود و مشکلات اعتیاد  به صورت کامل ریشه یابی می گردد مشاوره در این مرحله با انگیزه دهی به فرد کمک می‌کند که او را برای ترک اعتیاد مصمم تر کند. تصمیم گیری برای درمان اعتیاد تصمیم راحت و پیش پا افتاده‌ای نیست، همراهی مشاور خوب می تواند کمک بسیار زیادی کند و به صورت منظم و با سرعت بیشتری فرد را به هدفش که پاکسازی بدن می رساند.

مشاوره پس از ترک اعتیاد

دوره بعد از ترک اعتیاد یک دوره حساس و سخت در زندگی است؛ زیرا بسیاری از افراد بعد از ترک با وجود سختی هایی که پشت سر گذاشته اند؛ اما متاسفانه مجدداً به دام اعتیاد می افتند تاثیر مشاوره ترک اعتیاد در این دوره اهمیت است و باعث سازماندهی و  جهت دهی  به افراد می شود.

شرایط حساس و شکننده در آنها ایجاد می‌شود و برای بازسازی روابط بازگشت به زندگی عادی و پذیرفته شدن دوباره در جوامع نیازمند کمک می باشد در این جلسات و افراد در زمینه های بهتر شدن شرایط کلی مشاوره ی خاصی داده می‌شود

همچنین مشاوران به آنها کمک می‌کند تا بتواند به زندگی عادی شان بر گردند و با انجام یک سری راهکارها و شرایط سخت زندگی آن ها هموارتر می‌شود و در مقابل وسوسه مصرف مجدد مواد مخدر مقاومت ان ها بالا تر  می رود و  افراد می توانند بعد از ترک اعتیاد در تمامی جلسات گروهی شرکت کنند و تجربیاتشان را با دیگران به صورت کامل به اشتراک بگذارند و این تشویقی برای سالم و پاک ماندن از دام اعتیاد است.

مشاوره فردی ترک اعتیاد

مشاوره فردی ترک اعتیاد با دارا بودن دو هدف اصلی یکی از آنها پرداختن به نشانه های اعتیاد و آسیب های ناشی از مصرف مواد مخدر است. مشاوره فردی به این روند کمک می کند درمان علائم جسمی ناشی از اعتیاد و کافی نیست و باید تمام جنبه‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.

 زیرا به جنبه های روحی و روانی اعتیاد هم باید بپردازند جلسات مشاوره به ریشه یابی مسائل و تجربیاتی که اعتیاد برای شما گذاشته است کمک می‌کند. این جلسات باعث میشود که فرد معتاد به خوداگاهی دست پیدا کند و از آن برای مبارزه با مصرف مجدد استفاده نماید در جلسات مشاوره فردی به شما شیوه های زندگی سالم بدون مواد مخدر آموزش داده می شود و برای دستیابی به اهداف به معتاد  کمک می شود.

مشاوره گروهی ترک اعتیاد

مشاوره گروهی ترک اعتیاد
مشاوره گروهی ترک اعتیاد

گروه درمانی از شیوه های نوین است که تقریباً در تمامی کلینیک های ترک اعتیاد از آن‌ها استفاده می‌کنند که تاثیر بسیار زیادی بر روی معتادان می گذارد.

 در گروه درمانی از متخصصان مختلف بهداشت و روان کمک می گیرند. روند بهبودی را تسریع می‌کند گروه درمانی احساس تنهایی را از بین می‌برد و به فرد این اجازه را می دهد که موفقیت و شکست ها بهبود درد دیگران را ببیند. این روش باعث می‌شود افراد هوشیارتر نسبت به شرایط شان باشند همچنین در جلسه مشاوره گروهی روابطی به وجود می‌آید که می‌تواند در لحظات بحرانی به افراد کمک کنند.

آدرس مرکز مشاوره ترک اعتیاد مشهد

آدرس مرکز مشاوره ترک اعتیاد مشهد در مشهد را می توانید بر روی اپلیکیشن های مکان یابی پیدا نمایید. ادرس مرکز مشاوره ترک اعتیاد مشهد شعبه یک: مشهد، بلوار الیه، اقدسیه 50 ، نبش نقویه 32

شعبه دو: بین عبادی 101 و 103 پلاک 11.35 جنب اجیل شکوه کلینیک هما

برای گرفتن نوبت می توانید با تلفن مرکز مشاوره ترک اعتیاد مشهد تماس بگیرید.

شماره تلفن تلفن مرکز مشاوره ترک اعتیاد مشهد: 05137325848

4.6/5 - (7 امتیاز )

شعبه 1

مشهد ، بلوار الهیه ، اقدسیه ۵۰ ، نبش نقویه۳۲

شعبه 2

بین عبادی 101و 103 پلاک 11/35 جنب آجیل شکوه . کلینیک مشاوره هما

شعبه 3

بلوار پیروزی ، نبش پیروزی 66 ، ساختمان 160 ، واحد دوم ، مرکز مشاوره حس آرامش

درخواست مشاوره

برای درخواست مشاوره میتوانید از طریق فرم زیر اقدام نمایید 
مشاوره به چه صورت باشد؟(Required)