هزینه مشاوره خانواده در مشهد

خانه » مشاوره خانواده » هزینه مشاوره خانواده در مشهد
هزینه مشاوره خانواده در مشهد

بحث هزینه مشاوره خانواده در مشهد بحثی بسیار مهم است و معمولا اکثر افراد به دلیل هزینه بالا مشاوره خانواده از رفتن به مشاوره خانواده در مشهد  خودداری می کنند. اما باید بدانید هزینه مشاوره خانواده در مشهد نسبت به سایر مشاوره ها ارزان تر است  و هزینه مشاوره خانواده در مشهد بسیار مقرون به صرفه است؛ این مراکز خدمات زیر را ارائه می دهند که این عوامل سبب شده است که نرخ هزینه مشاوره خانواده در مشهد گران تر یا ارزان تر  شود. هزینه مشاوره خانواده در مشهد به عوامل متعددی بستگی دارد اگر شما مشکلاتتان حاد باشدی قیمت ان به مراتب افزایش پیدا می کند.

 • خدمات روانشناسی
 • مشاوره تحصیلی
 • مشاوره ازدواج
 • روانشناسی کودک
 • سکس تراپی
 • روان درمانی
 • روانکاوی
 • درمانگر

همگی جز خدمات گسترده مشاوره خانواده می باشد.

 روانشناسی و مشاوره هایی که جزو خدمات خانواده هستند به ضرورت در جامعه احساس می شود به خصوص در دهه اخیر به دلیل به وجود آمدن مشکلات اقتصادی و شرایط دیگر نیاز به مشاوره خانواده به وفور احساس می شود؛ اما هنوز کسانی هستند که در جامعه به خاطر اینکه احساس می کنند مراجعه کردن به یک مشاور یا روانشناس مهر تاییدی بر بیماری روانی آنها می زند به مشاورین مراجعه نمی کنند.

 مشاوره روانشناسی در دسته خدمات لوکس قرار دارد و هیچ بیمه آن را تقبل نمی کند؛ پس از سال ها تلاش  سازمان نظام روانشناسی تا به امروز خدمات مشاوره و روانشناسی تحت بیمه درمانی قرار نگرفته است و البته بر کسی پوشیده نیست که اهمیت روانشناسی بیشتر از جسم است و کم تر از آن هم نیست.

 تاثیر سلامت روان بر سلامت جسم بارها به اثبات رسیده است؛ در این مقاله می خواهیم قیمت مشاوره خانواده در مشهد را برای شما به عنوان کنیم.

تعرفه هزینه مشاوره خانواده در مشهد

تعرفه هزینه مشاوره خانواده در مشهد

هزینه هایی که مشاورین از مراجعین می گیرند، معمولاً با توجه به مواردی که گفته می‌شود متفاوت است؛ قیمت هر جلسه مشاوره به نوع خدماتی که ارائه می شود و نحوه مشاوره بستگی دارد و مبلغ آن طبق تعرفه مشاور و روانپزشک تعیین می‌گردد.

 تعرفه روانشناس شامل خدماتی می شود که به مراجعه کننده ارائه می‌دهد؛ این تعرفه  هر سال به واسطه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در ایران تعیین می گردد و برای اجرا شدن آن باید حتماً به تایید دولت برسد.

 روانشناسان و مشاورانی که در سراسر کشور هستند؛ در مشهد این تعرفه را در نظر می‌گیرند و از مراجعه کننده ها دریافت می کنند.

چه عواملی بر هزینه مشاوره خانواده در مشهد در مشهد تاثیر گذار است

برخی از عوامل هستند که به صورت مستقیم بر قیمت مشاوره تاثیر می گذارند از جمله این موارد می‌توان گفت:

میزان تحصیلات روانشناس

روانشناس با درجه کارشناسی ارشد و دکترا طرح‌های مختلفی را ارائه می‌دهند؛ معمولا درمانگران که مدارک عالی تحصیلی دارند هزینه های بیشتری را دریافت می کنند.

محل درمان

قیمت مشاوره در مراکز دولتی و خصوصی کاملاً با هم متفاوت است؛ از طرف منطقه شهری و شهر کلان شهرها و شهرستان ها قیمت مختلفی را ارائه میدهند.

شهرت و تجربه درمانگر

لازم به ذکر است که بدانید تجربه یک درمانگر به صورت مستقیم بر تعرفه  آن تاثیرگذار است؛ هرچقدر روانشناس معروف تر و با تجربه تر باشد در کارش توجه بیشتری داشته باشد هزینه ویزیت برای او بیشتر می گردد.

طول جلسه درمان

هر چه دوره درمان طولانی‌تر شود معمولا هزینه مشاوره هم بیشتر می‌شود و جلسات درمان بر حسب نظر درمانگر در جلسه اول مشخص می‌گردد و در جلسه  اول از درمانگر بخواهید که در رابطه با مدت زمان و طول درمان در هر جلسه صحبت کند، شرایط و قیمت تعرفه مشاوره به صورت شفاف مشخص گردد.

تخصص مشاور

همان طور که گفته شد روانشناس تخصص‌های مختلفی از جمله:

 • روانشناسی وجودی
 • روانکاوی
 • درمانگر  شناختی رفتاری

 در روانشناسی تربیتی روانشناسی کودک خانواده درمانی و دیگر چیزها می تواند داشته باشد.

 وقتی درمانگر در زمینه مشکلات تخصص و تجربه کافی داشته باشد یا فرد با شرایط غیر معمول و چالش‌های بسیار بزرگ به یک درمانگر و مشاور مراجعه می‌کنند هزینه مشاور معمولا  بیش تر می شود.

قیمت مشاوره خانواده

قیمت مشاوره خانواده
قیمت مشاوره خانواده

هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی با مشاور و روانپزشک و روانشناس به صورت مشخص از هم تا زمان تعیین نمی‌شود از اینکه جلسات مشاوره حضوری و آنلاین تفاوت دارند. خدماتی که روانشناس ارائه می دهد و  هزینه مشاوره تلفنی و آنلاین معمولاً یکسان است میانگین قیمت مشاوره چیزی حدود ۱۴۰ تا ۱۷۰ هزار تومان هست که این جلسه معمولاً بین ۴۵ دقیقه زمان لازم دارد.

مشاوره خانواده مشکلات زناشویی

اختلافات زناشویی در میان همسران اغلب مهمترین نقش را در خانواده ها ایجاد می کند. زن و شوهری که نتوانند مسائل بین خودشان را درست درک کنند، نمی توانند زندگی شاداب و با نظم داشته باشند و در با  سایر افراد خانواده ارتباط خوبی برقرار نمی‌کند، مشکلات زناشویی که در میان همسران شامل مسائل ارتباطی مشکلات جنسی هستند.

 هر نشانه می توانند به وجود آمدن کدورت در روابط خانوادگی مشکلات دیگری را در میان اطرافیان به ویژه در بین فرزندان ایجاد کند.

 روانشناسان بالینی با بررسی و ریشه یابی مشکلات در میانه همسران کمک می‌کنند تا علت و محیط شناسایی شود و بعد با تشخیص به ارائه جلسات مشاوره خانواده و درمان رفع حل مشکلات میان همسر ها بپردازند، رفع مشکلات میان زن و شوهر معمولاً کمک می کند تا کل خانواده عاری از مشکل شوند.

هزینه جلسه مشاوره خانواده در مشهد

جلسات مشاوره خانواده جلسه اول و ارزیابی و مصاحبه را شروع  می کند و در طول جلسه مصاحبه به شناسایی و تشخیص دلیل و مشکلات پرداخت می شود. بعد از تعیین بهترین مسیر برای این مسائل تعداد جلسات مورد نیاز طول درمان برنامه منظم مشخص می گردد؛ از این جهت مشاوره خانواده در مراکز مشاوره مشهد بر اساس تعداد جلسات و چیدمان و همچنین مواردی که عنوان می شوند مشخص می گردد.

قیمت مشاوره خانواده مشهد مشخص نیست و به عوامل متعددی بستگی دارد؛ امروزه افراد زیادی نیاز به استفاده از مشاوره خانواده دارند برای اطلاعات دقیق راجع به قیمت مشاوره خانواده مشهد بهتر است با شماره تلفن های موجود در سامانه ما ارتباط برقرار کنید و هرگونه سوالی که دارید را بپرسید.

قیمت 1 ساعت مشاوره خانواده در مشهد  به عوامل متعددی بستگی دارد بهتر است قبل از مراجعه به مرکز مشاوره مشهد راجع به قیمت ان، سوال بپرسید و سپس اقدام به شروع مشاوره کنید.

هزینه مشاور خانواده مشهد ثابت نیست و معمولا فرق می کند؛ هر چقدر تعداد جلسات شما بیش تر شود قطعا قیمت هزینه مشاور خانواده مشهد گران تر می شود؛

 البته باید این را بدانید که نرخ هزینه مشاور خانواده مشهد ثابت است.

4.6/5 - (5 امتیاز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *