چرا جنگیدن در یک رابطه خوب است

خانه » مشاوره ازدواج » چرا جنگیدن در یک رابطه خوب است
جنگیدن در یک رابطه

جنگیدن در یک رابطه : همان‌قدر که به عمیق‌ترین و تاریک‌ترین رازهای شریک زندگی‌تان گوش داده‌اید و بوی جالب‌ترین رایحه‌های آن‌ها را صبح‌ها در رختخواب تحمل کرده‌اید، این واقعیت باقی می‌ماند که شما و همسرتان دو فرد متفاوت باقی می‌مانید. این به این معنی است که شما زندگی را متفاوت تجربه می کنید و ممکن است گاهی اوقات موقعیت ها را به گونه ای تفسیر کنید که همیشه با دیگری موافق نیست.

در موارد خاص، این اختلافات می تواند منجر به نزاع در رابطه شود. و در حالی که صرف زمان ممکن برای در آغوش گرفتن برای جدا کردن یک بحث لذت بخش نیست، این دعواها ممکن است گاهی اوقات یک عنصر کلیدی در تقویت پیوند مشترک شما و شریک زندگی شما باشد.

در این مقاله، دعواهای درون رابطه را بررسی خواهیم کرد: چگونه آنها را حل کنیم، از چه چیزهایی در هنگام مشاجره اجتناب کنیم، و اینکه شما و نیمه بهترتان چگونه ممکن است از تبادل چند کلمه در مورد اختلاف سود ببرید.

 چگونه در یک رابطه مبارزه کنیم

تقریباً مسلم است که دعوا در نقطه‌ای از یک رابطه شروع می‌شود – این امر زمانی اتفاق می‌افتد که شما زندگی می‌کنید یا زمان قابل توجهی را با شخص دیگری سپری می‌کنید. خبر خوب این است که عصبانی شدن با شریک زندگی خود کاملاً طبیعی و کاملاً سالم است.

وقتی احساس کردید که اولین شعله ور شدن در مخالفت با کاری که همسرتان انجام داده یا گفته است، نفس بکشید و یک قدم به عقب بردارید. درعوض، نکات زیر را امتحان کنید تا با همدیگر مهم خود دعوای مسالمت آمیز داشته باشید.

کلمات خود را با دقت انتخاب کنید

کلمات خود را با دقت انتخاب کنید

با وجود اینکه احساسات معمولاً در طول دعوا زیاد است، همیشه مهم است که اظهارات سنجیده داشته باشید و در هنگام دعوا به همسرتان پاسخ آرام بدهید.

در نهایت، ارتباط موثر باید در هسته اصلی هر بحث باشد.

این به معنای رها کردن آن پاسخ تند و دردناکی است که برنامه ریزی کرده بودید. این همچنین به معنای انتخاب کلمات محبت آمیز و پرهیز از زبان های سنگین مانند “احمق”، “احمق” یا “احمق” هنگام اشاره به شریک زندگی خود در هنگام دعوا است.

انتخاب اشتباه کلمات به راحتی می تواند دعوا را بدتر کند و روابط با شریک زندگی شما را بیشتر تیره کند. با صحبت کردن با دقت در حین مشاجره، به خود این امکان را می دهید که در انتقال واضح تر پیام خود، هدفمندتر عمل کنید.

از دیدگاه او  به چیزها نگاه کنید

حتی اگر ممکن است به دنبال اقداماتی که شریکتان انجام داده، با آسیب و عصبانیت خود کنار بیایید، مهم است که به گذشته خود نگاه کنید و در طول مشاجرات دیدگاه متفاوتی را امتحان کنید.

«آیا او نکته‌ای دارد؟»، «واقعاً می‌توانستم بیشتر نیازهای آنها را برآورده کنم؟»، «شاید باید بفهمم که او نمی‌خواهد بلافاصله بعد از یک روز کاری طولانی صحبت کند.»

با نگاه کردن به مسائل از دیدگاه شریک زندگی خود، نه تنها به خود فرصتی می دهید تا مسائل را از همه جهات بررسی کنید، بلکه نیازهای عاطفی شخصی که دوستش دارید را بر پیروزی در یک بحث در نظر می گیرید.

با ذهن باز گوش کنید تا جنگیدن در یک رابطه

مهم است که با ذهنیت یک راه حل مسالمت آمیز و دلسوزانه وارد هر تعارضی شوید. اگر هر جمله ای برای صدمه زدن به احساسات شریک زندگی شما یا اثبات حق با شما باشد، این می تواند به رابطه آسیب برساند.

نه تنها شریک زندگی شما را از صحبت کردن در مورد مشکلات در رابطه منصرف می کند، بلکه این رفتار ممکن است در نهایت بین هر دوی شما شکاف ایجاد کند – اگر به آینده ای مشترک امیدوار باشید، یک پیشرفت ناخواسته است.

در عوض، به صحبت های شریک خود گوش دهید و مطمئن شوید که سؤالات خود را بپرسید تا اطمینان حاصل کنید که مقدار بسیار کمی در ترجمه گم می شود.

به جای شکایت، درخواست بدهید

اگر درخواست ها را به جای شکایت با شریک زندگی خود انتخاب کنید، ممکن است پیام شما واضح تر منتقل شود.

به جای اینکه بگویید «چرا هیچ وقت خودت را تمیز نمی‌کنی»، چیزی مانند « آیا می‌خواهی وسایل اتاق را تمیز کنید؟»

صحبت مستقیم با شریک زندگی تان، به جای ابراز ناراحتی، می تواند به جلوگیری از تنش و حفظ احترام از طریق تعاملات درون رابطه کمک کند.

به یکدیگر زمان کافی برای صحبت کردن بدهید

برای رفع همه نگرانی‌هایتان، شما و شریک زندگی‌تان باید فضایی برای ابراز همه نارضایتی‌ها بدهید. هنگام صحبت کردن، از ایجاد وقفه بپرهیزید، مگر در مواردی که توضیح لازم است – این کار باید مودبانه و با لحنی غیر تهاجمی انجام شود.

در برخی موارد، حل و فصل یک مشاجره ممکن است در عرض یک روز امکان پذیر نباشد، به خصوص زمانی که خلق و خوی و احساسات به طور مکرر شعله ور می شوند. در چنین شرایطی ممکن است نیاز داشته باشید که زمان مشخص و توافقی را برای ادامه بحث های خود به طور سالم در نظر بگیرید.

خشم چیست ؟، پرخاشگری این مطلب هم میتونه برای شناخت خشم و ریشه های آن کمک کند.

راه های اشتباه برای مبارزه در یک رابطه

راه های اشتباه برای مبارزه در یک رابطه

در حالی که دعوا با شریک زندگی شما می تواند به نفع رابطه شما باشد، بیشتر در چارچوب پارامترهای محترمانه ای انجام می شود که از تحقیر جلوگیری می کند.

هنگامی که شرکا در یک رابطه به اشتباه دعوا می کنند، می تواند تأثیرات گسترده ای داشته باشد. مطالعات نشان داده است که تعارضات درون ازدواج می تواند منجر به اضطراب، افسردگی و حتی اختلالات خوردن شود. حتی بدتر از آن، این عمل می تواند بر نحوه عملکرد والدین با فرزندان تأثیر بگذارد و روابط بین خواهر و برادر را بدتر کند.

در اینجا روش های مبارزه برای اجتناب در رابطه شما وجود دارد:

  • تهدید کردن
  • صدا زدن یکدیگر
  • مقایسه با زوج های دیگر
  • فرزندان خود را در دعواهای خود دخالت دهید
  • دادن دوره های طولانی مدت درمان خاموش به یکدیگر

به همین ترتیب، زمانی که دعوا به خشونت فیزیکی تبدیل می شود، این نشانه یک رابطه بسیار ناسالم است. همیشه بهترین کار این است که برای حفظ رفاه خود و جلوگیری از رفتارهای بدتر یا وحشیانه تر، شریک زندگی خود را ترک کنید.

اگر شما یا همسرتان مکرراً در دعواهایی شرکت می‌کنید که شامل مولفه‌های غیرخشونت‌آمیز است که قبلاً ذکر شد، ممکن است صادقانه درباره تغییر صحبت کنید. برای نتایج قابل اعتماد، ممکن است از یک مشاور برای رهبری بحث استفاده شود.

مشاوره قبل از ازدواج در مشهد برای یادگیری مهارت در اختلافات و دعواهای بین زوجین بسیار کمک کننده می باشد .

فواید جنگیدن در یک رابطه

فواید جنگیدن در یک رابطه

وقتی به درستی انجام شود، دعوا می تواند یک تجربه یادگیری برای شرکا برای کمک به بهبود رابطه باشد. در اینجا چگونگی آن بیان شده است.

دعوا نشانه این است که هر دوی شما به رابطه خود اهمیت می دهید.

دعوا یک راه آسان است برای تعیین اینکه آیا شریک زندگی شما برای مدت طولانی با شما همراه است یا خیر.

شرکایی که مایل به تحمل فشار ناخوشایند اختلاف نظر هستند – به ویژه آنهایی که از ارتباطات مهربان و واضح استفاده می کنند – هنوز در موفقیت رابطه خود سرمایه گذاری می کنند.

این رابطه شما را تقویت می کند

وقتی شرکا در محیطی دعوا می کنند که اجازه بیان واضح و بدون کلمات ظالمانه را می دهد – این می تواند به تقویت پیوند آنها کمک کند.

با مشارکت فعال هر دو طرف برای حل اختلاف، دانستن این موضوع که تعارضات را می توان بدون به خطر انداختن آینده رابطه به طور بالغانه و گرم مدیریت کرد، راحت است.

با این کار، شرکا می توانند آزادانه ناامیدی و ناراحتی را مطرح کنند بدون اینکه جایی برای زمان و رنجش باقی بگذارند. در نهایت، این می تواند به تقویت رابطه و بهبود شانس پایداری آن کمک کند.

درباره شریک زندگی خود بیشتر می آموزید

جایی در روند فهرست کردن شکایات خود و ارائه توضیحات شریک خود در زمینه های نامشخص – هر دو چیزهای جدیدی در مورد یکدیگر یاد می گیرید.

ممکن است این روش‌های ارتباطی باشد، مانند پایین آمدن صدای آن‌ها در هنگام آسیب‌دیدگی خاص. ممکن است بدانند که برخی از اعمال، مانند در آغوش گرفتن قبل از خواب، برای شادی آنها غیرقابل مذاکره است. در مواقع دیگر، ممکن است صرفاً یادگیری در مورد امیدها و ترس های آنها برای رابطه باشد.

دعوا ممکن است آخرین کاری باشد که می‌خواهید با کسی که دوستش دارید انجام دهید، اما انتخاب برای رفع اختلافات با شریک زندگی‌تان می‌تواند همان چیزی باشد که در درازمدت رابطه شما را تقویت می‌کند.

حفظ محیطی که امکان برقراری ارتباط باز، رهایی از سوء استفاده و گفتمان سالم را فراهم می‌کند، می‌تواند بدون هیچ ترسی از آسیب دائمی به رابطه، اجازه دعوا را بدهد.

منبع مقاله : verywellmind.com

امیتاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *